Zarząd Śląskiego WOPR ma zaszczyt poinformować o powołaniu Komisji ds. Innowacji Technicznych i Technologicznych w ratownictwie wodnym (skr. KITT). Komisja jest ciałem doradczym i opiniotwórczym działającym przy Zarządzie Śląskiego WOPR. Komisja jest ciałem doradczym i opiniotwórczym działającym przy Zarządzie Śląskiego WOPR.
Celem prac komisji jest: poszukiwanie nowych rozwiązań sprzętowych wykorzystywanych w ratownictwie; wdrażanie nowych technik ratowniczych i ratunkowych; prace badawcze w obszarze nowych technologii i urządzeń w ratownictwie; weryfikacja wprowadzanych na rynek ratowniczy nowych rozwiązań; działalność naukowa w zakresie problematyki ratownictwa, bezpieczeństwa, rekreacji fizycznej i sportu; działalność wspierająca rozwój naukowy członków Śląskiego WOPR; rozwój publikacji naukowych związanych z ratownictwem, bezpieczeństwem i rekreacją fizyczną oraz sportem; rozwój dydaktyki w uczelniach oraz w szkolnictwie powszechnym z zakresu ratownictwa upowszechnianie wiedzy z zakresu nowych technik i technologii w środowiskach ratowniczych.

Zapraszamy do dzielenia się wiedzą i przesyłania prezentacji multimedialnych, artykułów, linków lub prac naukowych i popularnonaukowych, a także filmów i newsów z zakresu ratownictwa wodnego na adres Pawła Cieplińskiego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skład komisjiPrezentacja dotycząca dronów i pojazdów bez załogowych – R.Borkowski
Prezentacja z zakresu samo ratownictwa i ratownictwa na zalodzonych akwenach – J.Zwierzyna, P.Ciepliński
Publikacja w kwartalniku naukowym: Bezpieczeństwo Teoria Praktyka – R.Borkowski (red.), P.Ciepliński, J.Zwierzyna
Prezentacja o zagrożeniach w Freedivingu J.Kozera

Publikacja w kwartalniku naukowym: Bezpieczeństwo i ryzyko w sporcie i turystyce - R.Borkowski (red.)

Publikacja "Przegląd": Wóz w wodzie. Jak wyjść z tonącego samochodu - R.Borkowski

Publikacja "Przegląd": Czerwiec topielców - R.Borkowski

Dołącz do nas

Więcej...

Harmonogram szkoleń

Więcej...

praca dla ratownika

Więcej...

Witajcie

na stronach poświęconych wopr

Więcej...

Śląska

grupa interwencyjna

Więcej...

Kalendarz

ważnych przedsięwzięć

Więcej...

Copyright 2015 | All rights reserved: Śląskie WOPR | Design: mappo.pl